Má manžel nárok na bonus od 1.1.2023 do 31.8.2023?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Manžel fakturoval 7 000 EUR za celý rok. Deti máme vo veku 5, 9, 12, 18. On odvody neplatí.

Má manžel nárok na bonus od 1.1.2023 do 31.8.2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako som Vám napísala predtým, áno, môže mať nárok na DB za mesiace kedy ste DB nemali vyplatený vy. Pokiaľ splní podmienku spoločnej domácnosti. Výška DB bude krátená, odvody mal platiť minimálne do zdravotnej poisťovne.

Presnú výšku DB mu vypočíta jeho účtovníčka. Záleží či tých 7000 EUR mu aj zaplatili počas roka 2023. Predpokladám, že by mohol mať paušálne výdaje, či odvody do ZP. Toto všetko ovplyvňuje výšku DB.

S prianím pekného dňa,
Lenka