Mám nárok na daňový bonus aj počas PN?

Zodpovedané
23. mar 2024

Dobrý deň,

ďakujem Vám za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Len mi to nedáva logiku, že mám nárok na daňový bonus na dieťa aj za mesiace kedy som bola PN alebo nezamestnaná. V tých mesiacoch som nemala príjem.

Je to len tým, že ide o ročné zúčtovanie?

Mohol mi to zamestnávateľ uplatnít v 11/2023 pri výplate odstupného pri dohode o ukončení PP?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedná sa celoročný príjem za 12 mesiacov a zamestnávateľ Vám mohol DB uplatniť aj v mesiaci 11/2023, ak ste o DB požiadali vo Vyhlásení k uplatneniu nezdaniteľnej časti základu dane a daňového bonusu.

S prianím pekného dňa,
Lenka