Mám nárok na materskú, ak mi počas rodičovskej skončil pracovný pomer?

Zodpovedané
14. okt 2022

Dobrý deň,

v zamestnaní som vyčerpala dovolenku, som v 19. týždni tehotenstva. Firmu, kde som pracovala zrušili k 31.12.2021. Keď sa dieťatko narodí, starší syn bude mať 2 roky a 3 mesiace.

Mohla by som mať nárok na materskú, ak mi počas RD skončil pracovný pomer?

Bolo by ešte možné sa dobrovoľne nemocensky poistiť a mala by som tak vyššiu materskú ako rodičovský?

Môžem ísť už teraz na podporu alebo až po narodení dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

zišli by sa doplniť informácie: kedy ste si vyčerpali dovolenku - v 12/2021 pred skončením pracovného pomeru? Tehotenské ste žiadali? Kedy ste otehotneli? Kedy máte termín pôrodu? Mohli by ste byť v ochrannej lehote.

S prianím pekného dňa,
Lenka