Mám nárok na materskú v ochrannej lehote?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

momentálne som od októbra 2023 na PN. V decembri 2023 mi skončil pracovný pomer. Som tehotná a dátum pôrodu mám 15.10.2024. 270 dní spĺňam.

Mám nárok na materskú v ochrannej lehote?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ste otehotneli začiatkom januára 2024 = do pol roka od skončenia nemocenského poistenia, mali by ste byť v ochrannej lehote.

Ak spĺňate aj 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky do pôrodu, budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka