Mám nárok na podporu v nezamestnanosti po skončení PN?

Zodpovedané
4. dec 2022

Dobrý deň,

potrebujem radu ohľadom nároku na podporu v nezamestnanosti. Pravdepodobne budem dlhodobo PN kvôli zhoršujúcemu sa stavu, ale nechcem ďalej zaberať miesto v práci. Preto by som zrejme počas PN podala výpoveď.

Na PN budem pol roka a výpoveď podám hneď na začiatku. Doteraz som zamestnaná asi 5 rokov u tohto zamestnávateľa bez prerušenia zmluvy.

Mala by som po skončení PN nárok na prihlásenie sa na úrad práce a podporu, ak si hneď nenájdem prácu?

Ďakujem

Dobrý deň,

poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti vtedy, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky (podmienka 730 dní poistenia v nezamestnanosti).

Nárok by ste mali mať.

S prianím pekného dňa,
Lenka