Mám nárok na tehotenský príspevok, keď som od 1.12.2022 nezamestnaná?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

od 1.12.2022 som v evidencii na úrade práce. Súčasne som v 12. týždni tehotenstva. Mám splnenú podmienku 270 dní poistenia za posledné dva roky. Termín pôrodu mám koncom augusta.

Vznikne mi nárok na tehotenský príspevok?

Pomôže mi, ak si zaplatím dobrovoľné poistenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budete nemocensky poistená najmenej 270 dní v posledných dvoch rokoch pred začiatkom 27. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu (v 13. týždni), tak nárok na tehotenské budete mať.

S prianím pekného dňa,
Lenka