Mám nárok na uplatnenie NČZD na manžela, ktorý je dlhodobo nezamestnaný?

Zodpovedané
10. feb 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Mám nárok na uplatnenie NČZD na manžela, ktorý je dlhodobo nezamestnaný?

V roku 2023 som bola od januára do mája PN (rizikové tehotenstvo) a od mája som na materskej.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete mať nárok na uplatnenie nezdaniteľnej časti na manžela, pokiaľ je evidovaný na ÚPSVaR. Otázne je, či ste mali vôbec zdaniteľný príjem, z ktorého Vám bola zrazená preddavková daň, aby Vám mohol vzniknúť preplatok.

S prianím pekného dňa,
Lenka