Mám súhlasiť so zrušením zmluvy?

Zodpovedané
17. máj 2024

Dobrý deň,

zamestnávateľ by mi chcel ukončiť pomer k 31.5.2024, ale ja mám nástup na MD 13.6. 2024. Pýtal sa ma, že či by som bola za zrušenie zmluvy - výpoveďou nakoľko zmluva mi platí len do konca októbra. Pre neho je to strata mi platiť.

Môžem ísť na PN od 1.6.2024, ak mi zamestnávateľ skončí s mojím súhlasom pracovný pomer?

Bude mi to potom platiť úrad práce?

Som v takej nepríjemnej situácii a neviem, čo mám robiť. Nechcem sa dostať do problémov, keďže on robí na mňa nepekné psychické nátlaky.

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení pracovného pomeru môžete ísť v ochrannej lehote 7 dní na PN do nástupu na materskú.

1.6.2024 nie je pracovný deň (sobota), na PN Vás môže vypísať doktor 31.5.2024 alebo 3.6.2024. Odporúčam 31.5.2024 ak aj skončí pracovný pomer, aby ste neboli dva dni samoplatcom na zdravotné poistenie.

PN aj materskú vypláca Sociálna poisťovňa, nie úrad práce.

S prianím pekného dňa,
Lenka