Môžem byť PN až do pôrodu?

Zodpovedané
10. máj 2024

Dobrý deň,

12.6.2024 by som mala nastúpiť na materskú dovolenku. Som SZČO a neplatila som si sociálne poistenie, takže nemám nárok na materskú. Pani mi povedala, že to ma nemusí ani vypisovať na materskú. Len pani doktorka by ma chcela už výpisať. Termín pôrodu je 25.7.2024.

Nemožem byť do pôrodu na PN, na ktorú ma už vypíše teraz dokým si nepožiadam o rodičovský príspevok?

Hlavne ide o to, keď nebudem pracovať tak, aby som nemusela platiť zdravotné poistenie do požiadania o rodičoského príspevku.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte nárok na materské, môžete byť naďalej na PN, aj do pôrodu. O dĺžke PN ale rozhoduje doktorka.

S prianím pekného dňa,
Lenka