Môžem byť súbežne zamestnaná u dvoch zamestnávateľov?

Zodpovedané
6. dec 2023

Dobrý deň,

pracujem na polovičný úväzok (spĺňam podmienku poistenia viac ako 270 dní) a mám možnosť získať vyššiu materskú zmenou zamestnania (minimálne na 90 dní).

Musím ukončiť pracovný pomer, kde momentálne pracujem na polovičný úväzok a byť zamestnaná len v novom zamestnaní (viac ako 90 dní)?

Môžem byť súbežne zamestnaná u dvoch zamestnávateľov a bude sa mi počítať materská z obidvoch zamestnaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate dátum nástupu na materskú.

Ak by ste chceli mať súbeh materských, potom by z obidvoch muselo trvať nemocenské poistenie minimálne 270 dní, aj v jednom zamestnaní 270 dní, aj v druhom 270 dní, ak nemáte za posledné dva roky pred pôrodom ešte iné ukončené nemocenské poistenie.

Ak chcete mať počítané materské z nového pracovného pomeru, započíta sa doba ukončeného ale už aj trvajúceho nemocenského poistenia (z polovičného úväzku, ak nepožiadate z neho o materské).

Pokiaľ máte viac súčasne trvajúcich poistení, nie zo všetkých musíte žiadať o materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka