Môžem byť súčasne na rodičovskej dovolenke, mať pracovný pomer a platiť si dobrovoľné nemocenské poistenie?

Zodpovedané
12. máj 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Môžem byť súčasne na rodičovskej dovolenke, mať pracovný pomer a platiť si dobrovoľné nemocenské poistenie?

Chcem to z toho dôvodu, aby som si vedela navýšiť dni (270), aby mi vyšla materská pri druhom dieťati.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak Vám trvá pracovný pomer a čerpáte rodičovskú dovolenku do troch rokov dieťaťa, po skončení RD sa vrátite naspäť, alebo rovno pôjdete na novú materskú, nepotrebujete si navýšiť dni nemocenského poistenia.

Počas trvania pracovného pomeru sa Vám započíta doba na materskej a aj rodičovskej dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka