Môžem ísť opakovane na predĺženú neplatenú rodičovskú dovolenku?

Zodpovedané
7. máj 2023

Dobrý deň,

dcéra má 5 rokov, bola som s ňou na predĺženej rodičovskej dovolenke. Posledný rok som zamestnaná v novej práci.

Keby som ukončila pracovný pomer, môžem ísť opakovane na predĺženú neplatenú rodičovskú dovolenku?

Ak áno, ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení pracovného pomeru sa v zdravotnej poisťovni sa prihlásite ako osoba, ktorá sa celodenne a riadne stará o dieťa do veku 6 rokov a na základe toho za Vás bude štát platiť zdravotné poistenie. Dieťa môže byť v škôlke max. 4 hodiny denne. Zároveň štát platí aj dôchodkové poistenie, ak sa prihlásite v sociálnej poisťovni s tým, že sa riadne staráte o dieťa do 6 rokov.

S prianím pekného dňa,
Lenka