Môžem ísť po ukončení rodičovského na podporu?

Zodpovedané
8. jan 2024

Dobrý deň,

v júli mi končí rodičovský príspevok a v práci som dala výpoveď v deň nástupu na materskú. Vedela som, že sa tam už nevrátim.

Môžem po ukončení rodičovského ísť na podporu a budem mať nárok na nejaké peniaze?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám od ukončenia pracovného pomeru uplynuli 2 roky a až po nich sa pôjdete evidovať na ÚPSVaR, tak už Vám nevznikne nárok na podporu. Nesplníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

Zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka