Môžem poberať materské na bábätko a manžel rodičovský príspevok na staršie dieťa?

Zodpovedané
10. jún 2023

Dobrý deň,

manžel je na rodičovskej dovolenke s našim 2-ročným dieťaťom. Ja som bola zamestnaná a aktuálne začínam poberať materské na druhé dieťa, ktoré sa má čoskoro narodiť.

Môžem poberať materské na bábätko a súčasne manžel rodičovský príspevok na staršie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je možný súbeh materského a rodičovského príspevku. Teda nie je možné, aby manžel poberal rodičovský príspevok a vy súbežne materské na mladšie alebo staršie dieťa.

Ale je možné, aby ste naraz poberali materské vy na mladšie dieťa a manžel poberal materské na staršie (do 3 rokov).

S prianím pekného dňa,
Lenka