Môžem žiadať daňový bonus, aj keď som na materskej s druhým dieťatkom?

Zodpovedané
14. máj 2024

Dobrý deň,

prvého syna mám vo svojej starostlivosti a nežijem s jeho otcom.

Môžem si na neho požiadať ohľadom daňového bonusu na základe rodného listu, aj keď som teraz na materskej dovolenke s druhým dieťaťom?

Jeho vlastný otec by nesúhlasil o podanie daňového bonusu na neho. A môj priateľ si na moje prvé dieťa požiadať nemôže.

Ďakujem

Dobrý deň,

aby ste si mohli uplatniť daňový bonus, potrebujete mať zdaniteľný príjem. Teda iný príjem ako PN, materskú, rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka