Musím mať odpracovaných 270 dní, aby som mala nárok na materskú?

Zodpovedané
26. apr 2023

Dobrý deň,

na prvú materskú dovolenku som nastúpila v roku 2021. Budúci rok v máji 2024 by som mala nastúpiť do zamestnania.

Ak by som nastúpila a neskôr otehotnela, musím mať odpracovaných 270 dní, aby som mala nárok na materskú a zároveň neskôr na vyššiu rodičovskú dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám trvá pracovný pomer a aj bude, tak splníte podmienku 270 dní aj hneď po nástupe (doba RD sa Vám bude počítať do obdobia 270 dní).

S prianím pekného dňa,
Lenka