Musím sa evidovať na úrade práce, keď budem robiť iba na dohodu?

Zodpovedané
13. nov 2023

Dobrý deň,

končí mi TPP výpoveďou. Som však tehotná a nastupujem do inej firmy na dohodu, kde za mňa nebudú odvádzané dávky do Sociálnej poisťovne a práca bude len občasná. Som v ochrannej lehote a materská by mi mala byť teda vypočítaná z môjho doterajšieho pracovného pomeru, kde som mala slušný vymeriavací základ.

Musím sa teraz evidovať na úrade práce i napriek novej práci, kde budem ale iba na dohodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete sa evidovať na ÚPSVaR, ale nemusíte.

Ak sa pôjdete zaevidovať, trvanie dohody nesmie presiahnuť v úhrne 40 dní v kalendárnom roku. Výška odmeny nesmie presiahnuť v úhrne sumu životného minima. Kópiu dohody musíte zaniesť na ÚPSVaR najneskôr deň pred jej začiatkom a nesmie byť od zamestnávateľa, ktorý bol posledným pred zaevidovaním sa na ÚPSVaR.

Môže to byť kedykoľvek počas evidencie. Podstatné je, aby ste ju odovzdali najneskôr deň pred začatím plynutia doby, na ktorú sa dohoda uzatvorila.

S prianím pekného dňa,
Lenka