Preplatená dovolenka počas PN a neplateného voľna. Ide o správny výpočet?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

zamestnanec mal PN od začiatku mesiaca do 10. dňa v mesiaci, od 11. dňa mal neplatené voľno a 20. dňa ukončenie PP. Mal aj nevyčerpanú dovolenku 2 dní čo bolo cca 100 EUR. Pri spracovaní výplat som dala preplatiť dovolenku, avšak VZ na SP sa vykázal nulový. V programe vidno, že zamestnávateľ má odvod na ÚP. VZ na ZP je cca 100 EUR a z výplaty stiahnuté len ZP. Žiadne odvody do SP, žiadna daň (NČZD si uplatňoval mesačne), len ZP.

Je to takto správne?

Ide o cudzinca.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku. Odvody do Sociálnej poisťovne nebudú odvedené, nakoľko počas neplateného voľna má daný zamestnanec prerušené sociálne poistenie z dôvodu čerpania pracovného voľna bez náhrady mzdy. Má byť odvedené úrazové poistenie a zdravotné poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka