Priateľ musí vrátiť daňový bonus na dieťa. Ako má postupovať?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

priateľ po rozvode neodhlásil poberanie daňového bonusu na dieťa. Ide o 7 mesiacov. Teraz po viac ako roku mu prišiel papier, že musí podať dodatočne daňové priznanie za rok 2022, aby mohol tie peniaze vrátiť.

Ako postupovať?

Musíme spraviť celé daňové priznanie nanovo?

Ako vyrátam sumu, ktorú bude musieť vyplatiť?

Účtovníčka v práci to robiť nechce.

Ďakujem

Dobrý deň,

podáva sám dodatočné daňové priznanie, v ktorom presne určí, za ktoré mesiace mal nárok na DB. Záleží od obdobia kedy mal nárok na DB, ten sa vypočíta a rozdiel sa v daňovom bonusu premietne v VII. odd, ak podával DP typu A.

Môžete postupovať presne podľa formulárov na FS, pekne sú spracované, navedú Vás, oranžové podčiarknuté riadky dvojklikom sa prepočítajú, červenou podčiarknuté riadky sú chybné.
https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/eF...

S prianím pekného dňa,
Lenka