Prišla by som o nárok na materskú dávku?

Zodpovedané
15. máj 2024

Dobrý deň,

pracovný pomer trval 2 roky (28.2.2022 - 28.02.2024) a bol ukončený zo strany zamestnávateľa po uplynutí doby určitej. Momentálne som PN v ochrannej lehote a hľadám si prácu.

Keby som si hneď nenašla prácu, ako to je s úradom práce napríklad keby som sa zaregistrovala na mesiac?

Prišla by som o nárok na materskú keby som časom chcela ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ otehotniete najneskôr do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru), budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty bez ohľadu na to, či budete na ÚPSVaR alebo nie.

S prianím pekného dňa,
Lenka