Ráta sa rodičovský do výpočtu ďalšej materskej?

Zodpovedané
3. feb 2024

Dobrý deň,

mám pár otázok ohľadom výpočtu výšky materskej dovolenky. Vrátila som sa do zamestnania a súčasne s výplatou som poberala rodičovský príspevok.

Ráta sa aj ten do výpočtu ďalšej materskej?

Pracovať som opäť začala v polovici augusta 2023 a dostala som teda 1/2 výplaty. Na materskú nastúpim v 2024. Základ pre výpočet bude môj zárobok august až december 2023.

Bude sa počítať ten august až toho 15.8.?

Teda môj denný vymeriavací základ sa bude počítať na dni?

Ráta sa do výpočtu výšky materskej aj decembrová výplata, ktorá prišla v januári?

Ďakujem

Dobrý deň,

rodičovský príspevok neovplyvňuje výšku materskej.

Rozhodujúce obdobie bude celý rok 2023, z ktorého sa vylúči obdobie na rodičovskej dovolenke (zjednodušene 15.08.2023 - 31.12.2023, aj s decembrovou výplatou, pokiaľ bola vyplatená do 31.01.2024).

S prianím pekného dňa,
Lenka