Vypočíta sa mi materské z dovolenky?

Zodpovedané
7. aug 2023

Dobrý deň,

v roku 2023 som do 15. októbra na RD. 16. októbra vyberiem 20 dní dovolenky, potom pôjdem na PN. Na materskú nastupujem v roku 2024.

Vypočíta sa mi materské z dovolenky?

Ak áno, tak akým spôsobom?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budete v roku 2023 čerpať dovolenku, nové materské sa už nepočíta z pravdepodobného príjmu, ale z príjmu, ktorý budete mať z čerpanej dovolenky, ak na materskú nastúpite v roku 2024.

Určí sa obdobie, počas ktorého budete čerpať 20 dní dovolenky. Od 16.10.2023 do 13.11.2023 je 20 pracovných dní, spolu je to 29 kalendárných dní. Denný vymeriavací základ bude príjem z tejto čerpanej dovolenky / 29 * 75% na jeden deň.

S prianím pekného dňa,
Lenka