Vzťahovala by sa na mňa ochranná lehota po skončení pracovného pomeru?

Zodpovedané
15. máj 2024

Dobrý deň,

pracujem na TPP viac ako 5 rokov bez prestávky.

Keby dám výpoveď z pracovného pomeru a budem 6 mesiacov poberať dávku v nezamestnanosti a počas tých 6 mesiacov otehotniem, bude sa na mňa vzťahovať ochranná lehota?

Dostanem materskú a tehotenskú dávku tak, ako keby som bola zamestnaná?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno.

Ak otehotniete do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru), budete mať nárok na tehotenské aj materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka