Za akých podmienok vzniká nárok na príplatok za prácu cez víkendy?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej práce, ktorá je na skrátený 4-hodinový úväzok. Mám nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, ale skoro pravidelne robím soboty a nedele.

Za akých podmienok vzniká nárok na príplatok za prácu cez víkendy?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte také isté podmienky ako aj iný zamestnanec. Vzniká Vám nárok na príplatky:
§ 49 Zákonníka práce
5) Zamestnanec v pracovnom pomere na kratší pracovný čas sa nesmie zvýhodniť alebo obmedziť v porovnaní s porovnateľným zamestnancom.

S prianím pekného dňa,
Lenka