Zamestnávateľ mi nepredĺži zmluvu. Z akého vymeriavacieho základu mi dávka bude vypočítaná?

Zodpovedané
13. máj 2024

Dobrý deň,

pracujem nepretržite od 01.09 2020. U nového zamestnávateľa mi 31.08.2024 končí zmluva na dobu určitú. Zistila som však, že som tehotná. Zamestnávateľ mi nepredĺži zmluvu. Plánujem isť na PN, keďze som v ochranej lehote, následne na materskú. Po materskej si chcem požiadať o dávku v nezamestnanosti.

Z akého vymeriavacieho základu mi dávka bude vypočítaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte na mysli, z akého vymeriavacieho základu sa vypočíta dávka v nezamestnanosti, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. Čiže z príjmu za posledné dva roky keď požiadate o dávku v nezamestnanosti.

PN a následne materská neovplyvnia výpočet materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka