Započítava sa rekreačný príspevok do hrubej mzdy?

Zodpovedané
9. aug 2022

Dobrý deň,

v júni sme boli s manželom a dcérkou na týždňovej dovolenke. Hneď po dovolenke manžel v práci požiadal o rekreačný príspevok a priložil aj faktúru za pobyt. V nasledujúcej výplate mu bol príspevok vrátený, ale bol započítaný do hrubej mzdy.

Je to v poriadku?

V práci sa tvária, že je to tak správne. Ja však všade čítam, že z tohto príspevku sa nemajú zrážať dane a ani odvody.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

suma tohto príspevku (maximálne 275 € ročne) je oslobodená od platenia daní aj odvodov zamestnancom a zamestnávateľom.

S prianím pekného dňa,
Lenka