Započítavajú sa do podpory v nezamestnanosti aj dni, keď som si platila sama zdravotné odvody?

Zodpovedané
17. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Započítavajú sa do podpory v nezamestnanosti aj dni, keď som si platila sama zdravotné odvody?

Nemôžem sa ešte 12 dní zaevidovať na úrade práce a budem si platiť 12 dní zdravotku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, aby sa Vám počítali dni potrebné na nárok pre dávku v nezamestnanosti, nepostačí Vám platiť iba zdravotné poistenie.

Ak by ste potrebovali si doplatiť dni pre dávku v nezamestnanosti, môžete sa registrovať v Sociálnej poisťovne na dobrovoľné poistenie: Dobrovoľné nemocenské poistenie, dobrovoľné dôchodkové poistenie a dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti.
https://www.socpoist.sk/kto-som/dobrovolne-pois...

S prianím pekného dňa,
Lenka