Ako liečiť zápal ďasien u trojročného dieťaťa?

Zodpovedané
25. máj 2021

Dobrý deň,

trojročná dcérka mala 3 dni horúčky a potom jej opuchli horné ďasná okolo stoličiek. Pani doktorka nám odporučila B komplex, Corsodyl 2x denne a šalviový výplach úst.

Po štyroch dňoch nevidím zlepšenie.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pôjde o herpangínu, herpetickú stomatitídu alebo slintavku (všetko je to isté). Ide o prvý kontakt tela s herpesom.

Dieťa má zápal ďasien, afty, odmieta jesť a piť, teploty, zápach z úst. Nakoľko ide o vírus, pomôže len počkať. Môžete nasadiť vitamín B, C, Biogaia protectis cmúľacie laktobacily a veľa chladiť - napr. ovocné drte.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk