Ako správne načasovať čistenie zúbkov 11 mesačného synčeka?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom čistenia zúbkov 11 mesačného synčeka.

Syn má 5 zubov, ktoré čistíme každý večer detskou kefkou Curaprox pred kúpaním. Nasledne ho okúpeme, dáme mlieko a ide spinkať.

Je to v poriadku?

Neviem si predstaviť čistiť mu zúbky až po mliečku. To je už ospalý.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to ok. Pri umývaní zubov je esenciálne odstrýniť povlak s baktériami. Ak sa odstráni, tak nebudú na zube prítomné baktérie schopné spracovať mlieko a kaz nevznikne.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk