Dajú sa synovi zúbky po úraze do poriadku?

Zodpovedané
30. jún 2021

Dobrý deň,

pred pár dňami mal syn úraz na kolotočoch. Išla mu krv z úst. Na zubnej pohotovosti sme nikoho nenašli ani v našom meste a ani v okresnom. Na druhý deň ho to už nebolelo a mala som pocit, že sa mu to zahoj. Ide o spodné zuby. Ďasno sa mu pekne zahojilo, zúbky sú na svojom mieste. Jednotky má už trvácne. Kníše sa mu mliečna dvojka.

Keď som mu to pozerala, tak som zistila, že sa mu trošičku hýbu aj tie dve jednotky. V pondelok sa chystáme k zubárovi. Bojím sa, že ich má vybité aj keď ho to nebolí.

Dá sa s tým niečo robiť, alebo je šanca, že sa to dá ešte do poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

trvalé jednotky po prerezaní sa aj prirodzene mierne kývu. Nevidím stav v ústach, ale určite sa upevnia. Nasaďte kašovitú stravu 2 týždne.

Zúbky môžu odumrieť, čo sa prejaví zmenou farby, fistulou, bolesťou alebo nálezom na RTG. Vtedy sa musia čistiť koreňové kanáliky.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk