Kedy je vhodný vek na úpravu hornej uzdičky?

Zodpovedané
5. okt 2021

Dobrý deň

7,5 ročnú dcérku čaká úprava hornej uzdičky. Bolo to odporučené aj zubnou lekárkou. Má ju vrastenú medzi zúbkami, má medzeru medzi zúbkami a idú jej aj dopredu. Má už trvalé zuby. Dvojku má tak na polovicu vyrastenú, ostatné úplne.

Je lepšie urobiť to v tomto veku?

Ide o to, že dcéra je precitlivelá na všetky takéto veci a bolesti.

Nemáme radšej počkať, keď bude o niečo staršia?

V akom najneskoršom veku je to potrebné riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

obvykle na uzdičku odporúčam v 8. rokoch a to vtedy, ak to doporučí čeľustný ortopéd (vytvára medzeru medzi prednými jednotkami) alebo logopéd (dieťa má zlú výslovnosť).

Asi by som už nečakala.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk