Spôsobuje cumlík problém s tvarom zúbkov?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

synček má 18 mesiacov a cumeľ je jeho srdcovka. Používa od malinka Bibs cumeľ.

Ako rastie, tak mám pocit, že má jemné zúbky do O.

Je to príčina cumlíka, alebo je to genetika?

Manžel to má podobne, ja mám úsmev širší.

Je lepšia alternatíva, čo sa týka zubov Bibs supreme?

Ten má iný tvar.

Ďakujem

Dobrý deň,

cumlík postupne deformuje tvárový skelet. Podnebie je zároveň spodina nosa. Tlakom cumlíka sa vyduje do gotického podnebia, čím sa zúži nos. Následne sa v ňom retinujú nečistoty, dieťa chrápe, dýcha ústami, často sa musia vybrať nosné mandle. Zuby sa nevedia zmestiť do úzkeho podnebia a vytláčajú sa dopredu. Je jedno, aký je to cumlík. Doporučujem vám ho už dať preč.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk