Môžem dať 8,5 mesačného syna s hypertonusom do stoličky na sedenie?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

syn má 8,5 mesiaca a chodili sme s ním cvičiť, lebo má mierny hypertonus a diastázu. Tá sa mu už zlepšuje. Ešte má miernu asymetriu trupu. Boli sme u neurologičky a tá povedala, že cvičiť už nemusíme. Asymetriu trupu nevidí už a tonus má primeraný.

Syn začína sedieť, zatiaľ sa podopiera jednou rukou a v sede sa udrží chvíľu bez pomoci. V kočíku však už len sedí, hoci máme ešte vaničku. Všetci ma strašili s tou asymetriou trupu na cvičeniach a možnou skoliózou. V kočíku ho už ale ležkať ledva prinútim. Rukami sa chytí kočíka, pritiahne do sedu a ľahnúť si nechce.

Môžem ho dávať do stoličky, keď papá?

Môžeme mu dať už kočík na sedenie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ si Vaše dieťa samostatne vie sadnúť a sed je stabilný a pasívne ho neposadzujete, tak nevidím dôvod prečo by nemohol sedieť v kočíku či v stoličke na jedenie.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk