Od akého veku má dieťa spať na vankúši kvôli chrbtici?

Zodpovedané
23. feb 2020

Dobrý deň,

moja 18 mesačná dcérka spí v postieľke od narodenia bez vankúša. V poslednom období, keď ju uložíme spať a zakryjeme ju paplónom, tak ona sa vždy po nejakom čase vymotá von a skončí spať na paplóne. Je celá zamotaná a odokrytá.

Máme taký pocit, že možno by jej pomohol vankúš. A to tenký, nie vysoký, vhodný pre dieťatko.

Od akého veku má dieťa spať na vankúši kvôli chrbtici?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kým Vaše dieťa samo nevyžaduje vankúš, tak mu ho nemusíte ešte dávať. Čím dlhšie bude bez vankúša tým lepšie. Chrbtica sa lepšie vyvíja keď je telo v jednej rovine a tiež nehrozí udusenie.

Pre správny vývoj chrbtice nie je nutné používať vankúš do dvoch až troch rokov. A ak sa už rozhodnete pre vankúš tak tenký a nie vysoký. Vysoký vankúš vedie k zlému zakriveniu chrbtice a spánok sa stáva nepohodlným.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk