5 ročná dcéra má vyrážky. Sú potrebné testy na alergiu?

Zodpovedané
28. okt 2020

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcéra sa pred dvoma týždňami zobudila s takouto vyrážkou. Naša pani doktorka povedala, že to vyzerá ako reakcia na postrek na ovocí. Predpísala jej čierne uhlie a Fenistil.

Dcérke fľaky behom dňa zmizli. V noci, keď nebrala Fenistil sa zase objavili a po troch dňoch zmizli úplne. Na ďalší deň mala zvýšenú teplotu a týždeň po objavení vyrážky mala hnačku. Naša pani doktorka povedala, že sa nám pridružila viróza. Inak dcérka nemá žiadne alergie, žiadne reakcie na nič, nemá problémy s trávením, nebýva chorá.

Sú potrebné testy na alergiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa vyskytne niečo netradičné na dieťati vždy je potrebné otestovať všetky možnosti.

Podľa môjho názoru jednoznačne je potrebné absolvovať testy na alergiu, histamín a intolerancie na potravin. Nemáte čo stratiť.

Skúšanie na slepo zatiaľ ešte nikoho nevyliečilo.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/