Aké sú moje výsledky z vyšetrenia alergie na mlieko?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

podstúpila som vyšetrenie ohľadom mojej alergie na mlieko.

Výsledky:
Igm 14,020
Igm 32,023
Igg 95,630

Čo znamenajú tieto výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledkoch nemáte testy na alergiu ale na intoleranciu.

Výsledky sú pozitívne a najmä IgG protilátky sú vysoké. Znamená to, že z nejakého dôvodu váš imunitny systém reaguje na mlieko produkovaním vysokého počtu protilátok. Hľadajte primárnu príčínu tohto stavu. Najčastejšie to býva laktózová intolerancia alebo funkčné ochorenia (žlčník, pankreas, tenké črevo, Helicobacter p. a pod).

Diéta je na teraz úplne bez živočíšnych mliečnych výrobkov, vr. kozie, ovčie. Ak prídete na primárnu príčinu, zamerajte sa na liečbu a diétu tohto ochorenia a stav s mliekom by sa mal po čase upraviť avšak môže to trvať aj pár rokov.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/