Ako zmierniť alergiu na roztoče u 4-ročného syna?

Zodpovedané
27. apr 2023

Dobrý deň,

4-ročnému synovi zistili alergiu na prachové roztoče. Dostal sirup a sprej do nosa. Niekedy to má lepšie, niekedy horšie. Keď ide spinkať, tak ho niekedy strašne duší kašeľ.

Ako mu môžem pomôcť?

Je sprej ExAller účinný?

Každý deň utieram prach a vysávam.

Ďakujem

Dobrý deň,

hygiena je prvoradá ako aj píšete, že sa treba zbavovať prachu.

Ďalej treba poriešiť postelné prádlo, ktoré je antialergické, matrac, paplón a podobne.
Treba poriadne vetrať pred spaním.
Používať môžete aj čističku vzduchu, prípadne difuzér na zvlhčenie vzduchu. Do difuzéra odporúčam kamilkový hydrolát.

Zamerajte sa na posilnenie imunity ako je otužovanie, podávanie betaglukánu. Napr. od značky (ToTo pharma), vitamín C v lipozomálnej forme.

Kombinácia esenciálnych olejov na vnútorné užívanie by mohla výrazne pomôcť.

https://www.benedictus.sk/detska-imunita
Užívajte podľa návodu do oleja napr. tekvicový.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/