Čo mám vylúčiť zo stravy pri atopickom ekzéme a akné?

Zodpovedané
6. máj 2020

Dobrý deň,

od narodenia mám problém s atopickým ekzémom. Posledné roky sa pridalo aj akné. Krémy a liečba je neúčinná, chcela by som to skúsiť stravou.
Alergo a imuno vyšetrenie nepotvrdilo alergiu na žiadnu z látok, ktoré testovali.

Čo mám vylúčiť zo stravy pri atopickom ekzéme a akné?

Ďakujem

Dobrý deň,

naša pokožka odráža stav čreva, preto by som Vám odporučila komplexné gastro vyšetrenie.

Ak sa nič nepotvrdí, diéty sú rôzne, ale vždy ich odporúčam až po osobnom rozhovore, kedy zistíme čo by Vám sedelo na metabolizmus.

Všeobecne však môžete vylúčiť spracované potraviny, biely cukor, mliečnu bielkovinu a pšenicu nahradiť špaldou.

Zvonka sa skúste zamerať na pomoc s aromaterapiou (hydroláty a esenciálne oleje).

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/