Čo znamenajú tieto hodnoty z vyšetrenia na histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
16. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojich výsledkov z testov na histamínovú intoleranciu:

Diaminooxidácia (funkcia): 2,2 kIU/l
Anti-t-transglutamináza IgA: 5,47 KIU/l
Diamiooxidácia (kvantita): 4,67 kIU/l

Čo tieto hodnoty presne znamenajú?

Môžem na základe týchto výsledkov užívať kolagén Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný?

Ďakujem

Dobrý deň,

diaminooxidáza je enzým, ktorý štiepi histamín na odpadové a vstrebateľné látky. Jeho funkcia a kvantita vám bola nameraná z krvi. Hodnoty sú pod normou, tak syndróm HIT bol vyhodnotený ako pozitívny. Relevantnejšie výsledky na HIT doiahneme pri histologickom odbere vzorky z dvánastnika.

Toto vyšetrenie sa robí pri podozrení na celiakiu. Ak je hodnota nad normou, potvrdzuje sa celiakia ešte prostredníctvom fibroskopie.
Anti-t-transglutamináza IgA: 5,47 KIU/l

Pri výrobku sa poraďte v lekárni alebo s lekárom. Jedná sa o výrobok z rýb.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/