Je kravská bielkovina a laktóza to isté?

Zodpovedané
8. apr 2020

Dobrý deň,

syn má alergiu na kravské mlieko. Nie je mi jasné, či môžem kupovať produkty obsahujúce laktózu.

Je kravská bielkovina a laktóza to isté, ale ide o dve rozdielne veci?

Viem, že laktóza je mliečny cukor.

Môžem kúpiť produkt obsahujúci laktózu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bielkovina je to čo spôsobuje alergickú reakciu. Preto je pri tejto alergii potrebné vyradiť všetky mliečne výrobky živočíšneho pôvodu vrátane skrytých foriem pridaných do nemliečnych výrobkov (napr.pečivo a iné).

Laktózová intolerancie je neznášanlivosť mliečneho cukru a pri nej je dostačujúca bezlaktózová diéta.

Takže, áno laktóza a bielkovina sú dve rozdielne veci a z toho vyplývajú aj dve rozdielne diagnózy ako je laktózová inotlerancia a alergia na mliečnu bielkovinu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/