Má môj syn intoleranciu na kravskú bielkovinu alebo alergiu?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

syn má od narodenia atopický ekzém, ktorý máme pod kontrolou. V 14. mesiacoch dala kožná spraviť testy na potravinové alergie, ale výsledky mi nechcela dať. Vraj vyslovene alergiu nemá.

Vyšli IGE protilátky na bielom, orechy a mlieko s tým, že má 0,02 (je možné, že 0,2). Alergia to nie je. Doteraz som mu dávala ešte 2 dávky umelého mlieka po 100 ml.

Aké mlieko bez predpisu mu mám dávať?

Nemá tráviace ťažkosti a aj zje celý jogurt bez problému. Kravské mlieko a smotanu do varenia nepoužívam. Inak spapá Lučinu, syr, acidko a podobne.

Má môj syn intoleranciu na kravskú bielkovinu alebo alergiu?

Ktoré mliečne a ktoré nemliečne výrobky môže jesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne nerozumiem otázke. Ak syn konzumuje už všetky potraviny a papá viackrát za deň a UM mlieko má ako doplnok, skôr zvážte vylúčiť ako zaradiť nové.

Pri atopickom ekzéme je potrebné vylúčiť všetky potravinové alergie aj intolerancie - vrátane laktózovej, mliečnej, lepok, vajcia...

Taktiež kožné stery by mali byť negatívne. Napr. na kvasinky alebo stafylokok.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/