Mám Anti-milk IgA viac ako 100. Ide o alergiu alebo intoleranciu?

Zodpovedané
12. jún 2023

Dobrý deň,

dojčím a vo výsledkoch z alergológie mi vyšla hodnota Anti-milk IgA viac ako 100.

Ide o alergiu alebo intoleranciu?

Je potrebné úplne vylúčiť všetko mliečne?

Môže to spôsobiť problémy aj dojčenému bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpoviem postupne.

Ide o alergiu alebo intoleranciu?
Alergia sa meria protilátkami IgE. Výsledok máte na protilátky IgA. Môžeme to nazvať intoleranciou.

Je potrebné úplne vylúčiť všetko mliečne?
Áno. Ale je dobré vylúčiť aj intoleranciu laktózy ako diagnózu. Dávajte si pozor na všetko čo kupujete. Čítajte zloženie.

Môže to spôsobiť problémy aj dojčenému bábätku?
Ak má matka problém s trávenim mliečnych zložiek, môže sa dostať nestrávená molekula mlieka do krvi. Materské mlieko sa tvori z krvi, preto sa tento antigén môže v MM objaviť. Treba však podotknúť, že antigény, ktoré prenikli do MM boli spracované slizničným lymfatickým tkanivom matky.

To znamená, že v MM sú prítomné aj protilátky proti tymto antigénom. Takto prezentované antigény spolu so špecifickými protilátkami navodia skôr toleranciu ako senzibiláciu. Takže v tomto prípade by som bola kľudná, opatrná ale dodržiavala som diétu.

Dôležité je, aby ste sa zbavili symptómov, popravili črevný bióm a zlepšili vstrebateľnosť živín.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/