Mohol sa syn vyliečiť z histamínovej intolerancie?

Zodpovedané
18. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 7 ročného syna, ktorý bol minulý rok v nemocnici kvôli alergickej reakcii. Z testov mu vyšla histamínová intolerancia. Doktorka nám povedala, čo má a čo nemá syn papať. Chvíľku sme to dodržiavali a teraz zje všetko. Nič sa mu nerobí.

Je možné, že intolerancia zmizla?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v niektorých prípadoch sa stáva, že včasné diagnostikovanie a správne zvolená diéta vedia problém zmierniť alebo zastaviť. Navyše alergie a intolerancie u detí v predškolskom veku sú často dočasným problémom (najmä ak je včas odhalená diagnóza).

Podstatné je poznať príčinu vzniku histamínovej intolerancie a tú odstrániť alebo liečiť.

Pokiaľ máte pociť, že príznaky zmizli zaraďujte do stravy postupne rôzne druhy potravín. Čo najviac sa zmeriavajte na domácu stravu, zdravé sladkosti ( https://www.biosalus.sk/lyofilizovane-ovocie-su... ).

Výrobky s obsahom glukózových sirupov, emulgátorov, chemických prísad (mliečne dezerty, dopekané pečivo a i.) by som deťom s podobnou anamnézou neodporúčala. Jedným slovom by sa dali tieto potraviny nazvať ako dráždiče imunity.

Zlepšeniu stavu podporte probiotikami bez obsahu laktózy.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/