Môže syn jesť ovčie a kozie výrobky, keď má intoleranciu na mliečnu bielkovinu?

Zodpovedané
23. júl 2019

Dobrý deň.

môj syn má intoleranciu na mliečnu bielkovinu. To znamená, že nesmie jesť žiadne mliečne výrobky a ani samotné mlieko.

Môže jesť ovčie a kozie výrobky?

Je potrebné doplniť vápnik výživovými doplnkami?

Veľmi pekne ďakujem

Dobrý deň.

mliečna bielkovina má rovnaké zloženie pri všetkých živočíšnych mliekach, vrátane kozieho aj ovčieho. Preto nie sú tieto výrobky vhodné pri intolerancii na mliečnu bielkovinu.

Či je vhodné doplniť vápnik výživovými doplnkami záleží od toho, ako je strava zložená.

Preto častokrát robím prepočet, alebo návrh stravy pre intolerancie a alergie na potraviny. V prípade záujmu konzultácie má kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/