Znamená nafúknuté brucho intoleranciu na laktózu?

Zodpovedané
17. máj 2023

Dobrý deň,

pred 3 týždňami mi zistili ťažkú intoleranciu na laktózu. Vysadila som všetko mliečne, nakoľko som z toho mala nafúknuté brucho a bolesti žalúdka. Bolesti nemávam už vôbec a nafúknutá som ešte stále.

Potrebuje to ešte čas, alebo mám požiadať moju doktorku o ďalšie vyšetrenia?

Po konzumácii pšeničných výrobkov nemám problém.

Môže to byť histamínová alergia?

Zápchu a ani žiadne bolesti, žiadne kožné problémy nemám.

Ďakujem

Dobrý deň,

to čo popisujete je po diéta pri LIT úplne normálne.

Doteraz ste o ochorení nevedeli, preto sa dostávala do črevného biómu laktóza. Tá spôsobila nerovnováhu v pomere probiotických a pategenných baktérií.

Zamerajte sa teda na zdravie črevného biómu. Prípadne si vyžiadajte test SIBO. Po jeho preliečení pri dodržiavaní diéty by sa mal stav stabilizovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/