Čím je spôsobené extrémne BPM u 6-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
17. júl 2023

Dobrý deň,

mojej 6-ročnej dcérke sa niekedy (cca 1-2x mesačne) stáva, že spomalí, stratí náladu a sťažuje sa na bolesť srdiečka. Je v kľude a zrazu to začne. Najčastejšie po vyčerpavajucom dni (po škôlke, po kúpaní). Srdiečko jej vtedy naozaj veľmi rýchlo bije. Dala som jej moje smart hodinky, aby som mala aspoň nejaký “dôkaz”. Kým sa to ukľudni, trvá to pár minút.

Prečo má dcérka takýto problém?

Je nutná návšteva kardiológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučujem Vám návštevu detského kardiológa a Holterov monitoring EKG.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/