Musí byť pri magnetickej rezonancii podaná kontrastná látka osobe so šelestom?

Zodpovedané
12. nov 2019

Dobrý večer,

dcéra má šelest na srdci a pravidelne každý druhý rok chodíme len na kontrolné vyšetrenia. Teraz má ísť na magnetickú rezonanciu.

Musí byť pri tomto vyšetrení podaná kontrastná látka?

Môže ju odmietnuť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

závisí od toho akú otázku má magnetická rezonancia zodpovedať.

Často nie je nutné podanie kontrastnej látky.

Ak je ale nutné zvýrazniť niektoré štruktúry srdca, alebo ciev, tak je použitie kontrastnej látky (najčastejšie gadolinium) indikované.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/