Je v poriadku, keď dieťa s plochými nohami bude mať na von barefoot topánky?

Zodpovedané
3. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho trojročného dieťaťa, ktoré má ploché nohy. Potvrdil nám to lekár. Obaja rodičia máme tiež ploché nohy.

Je v poriadku, keď by dieťa nosilo doma ortopedické papučky, keďže máme parkety v celom byte?

Dieťa vonku behá kade - tade. Chodíme do lesa, na trávu, na asfalt, na ihrisko.

Je správne, keď bude nosiť na von barefoot topánky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nevidím v tom osobne význam. Dieťatko v tvrdých ortopedických papučkách pri hraní na zemi neprirodzene vykrúca nôžky.

Ak potrebujete, aby malo dieťatko na parketách lepšiu stabilitu, odporúčame ho nechávať naboso alebo mu zabezpečiť protišmykové ponožky s celosilikónovou šľapou (napr. Sterntaler - https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/sterntaler

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322