Ročný syn nechodí, ale už veľa stojí. Aké topánky mu odporúčate?

Zodpovedané
22. feb 2021

Dobrý deň,

môj ročný syn už niekoľko mesiacov dokáže stáť (a stojí veľa), no ešte nechodí, všetky presuny robí na štyroch. Teraz je v ponožkách, nakoľko sa mi zdá chladno.

Pediatrička nám odporúčala papučky s pevnou pätou, aby nechodil po podlahe naboso. Mne sa to nezdá. Podľa mňa mu to bude prekážať pri lození.

Ortopéd nám odporučil barefootky.

Aké papučky mu mám teda zaobstarať?

Keďže barefootky nijako netvarujú nôžku, nie je to, ako keby chodil naboso?

Po rovných podlahách to vraj nie je správne.

A ešte ma zaujíma jedna vec. Rada by som zaobstarala deťom barefoot topánočky a gumáky na jar aj leto.

Nebude im zima na nôžky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ešte nechodí samostatne a preferuje lozenie, odporúčam len protišmykové ponožky s celosilikónovou šľapou (u nás máme dobré skúsenosti so značkou Sterntaler https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/sterntaler) Prípadne v ponuke sú aj hrubšie pančušky.

Zatiaľ Vám nič iné netreba. Môžete tiež voliť capačky, tam výber závisí od rozmerov nôžky, ale všeobecne tie ponožky stačia. Čo sa týka zimy, tak bežne nosia deti BF aj vo veľkých mrazoch, nôžka v topánočke pracuje, teplo si vyrába.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322