Kedy sa jedná o prílišné podsadenie pri nosení?

Zodpovedané
29. okt 2020

Dobrý deň,

v skupinách občas vidím rady o nosení. Dievčatá tam upozorňujú na prílišné podsadenie.

Ja si dávam pozor, aby bolo podsadené, písmena C a M, ale je dosť možné, že to M mám niekedy naozaj výrazné. Zadoček nižšie ako kolienka - možno na úrovni stredu lýtok.

Kedy sa jedná o prílišné podsadenie?

Ako to môže bábätku uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri hlbokom podsadení ide skôr o pohodlnosť pri nosení. Pri šatke sa to stane keď nosiaca osoba menej utiahne šatku a dieťatko potom "prepadne" nižšie - posunie sa mu ťažisko, nás to môže ťahať na ramenách, meníme postoj a tým pádom nás môže bolieť chrbát, kríže.

Pri nosiči to máme názorne ukázané v tomto videu - Chyby pri nosení - v 33. sekunde (

). Takto usadené bábätko má nižšie ťažisko, ja mám potom potrebu sa zakláňať inak, prehýbať sa v krížoch, nemám spevnený chrbát a stred tela. Keď si pozriete, ako som si nosič upravila tak, aby dieťatko bolo podsadené lepšie, tak takto nastavený nosič je oveľa pohodlnejší. Tiež ho to môže tlačiť pod kolienkami, keď je veľká časť váhy navážená na nožičkách (pod kolienkami). Keď si ho dám vyššie, tak časť jeho váhy sa presunie na môj chrbát (pri správne nastavenom nosiči).

Ak máte fotku v šatke alebo nosiči, kľudne pošlite, na náš email, pozrieme sa na to.

Dúfame, že naša odpoveď bola nápomocná 🙂
pekný deň ešte želáme,

za Sestrice
Barbora